fbpx
Úrovňový systém
Home O nás

Úrovňový systém

Jazykové úrovně máme nastaveny podle standardů používaných po celém světě...

Díky nastavení našich úrovní podle standardů Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (CEFRL) jsme schopni poskytnout spolehlivé a objektivní hodnocení vašich jazykových schopností a dovedností. Popis úrovní naleznete v části níže.

Pokud si nevíte rady, jak určit svou jazykovou úroveň, je možné si ji změřit pomocí našich krátkých testů ze španělštiny, angličtiny nebo češtiny. Poté, co vyhodnotíme výsledky, vám budeme schopni pomoci při výběru kurzu tak, aby vám co nejlépe vyhovoval.

CERTIFIKACE CERFL

Úroveň A1

Tento kurz je určen pro začátečníky. Zde se naučíte základní fráze a jak používat běžné každodenní výrazy. Po dokončení této úrovně budete schopni se představit a odpovídat na základní dotazy na vaši osobu.

Úroveň A2

Po dokončení tohoto základního kurzu budete schopni porozumět často používaným výrazům, jako jsou: základní osobní a rodinné informace, nakupování a místní geografie. Navíc budete moci komunikovat v základních každodenních situacích.

Úroveň B1

Tato středně pokročilá úroveň vám umožní vypořádat se s většinou situací, které se pravděpodobně mohou vyskytnou během cestování do oblastí, kde se příslušným jazykem mluví. Kromě toho budete moci volně diskutovat o tématech, která jsou vám známá a/nebo se o ně osobně zajímáte.

Úroveň B2

V tomto vyšším středně pokročilém kurzu porozumíte hlavním myšlenkám konkrétních i abstraktních diskusí - včetně témat a pojmů v rámci vašeho oboru. Budete schopni komunikovat s určitým stupněm plynulosti a spontánnosti, díky čemuž bude běžná interakce s rodilými mluvčími bez přílišné námahy (a to na obou stranách).

Úroveň C1

Jelikož se jedná o pokročilý kurz, tak po jeho dokončení budete mít schopnost vyjadřovat se plynule a spontánně bez zjevného hledání výrazů. Budete moci flexibilně a efektivně používat jazyk pro sociální, akademické a profesionální účely.

Úroveň C2

Tohle náš kurz nejvyšší úrovně. Po jeho dokončení budete schopni porozumět prakticky všemu, co uvidíte nebo uslyšíte. Budete se také moci vyjadřovat spontánně a velmi plynule.

JAZYKOVÁ ZKOUŠKA PRO ZAŘAZENÍ

Zjistěte svou jazykovou úroveň za pohých 10 minut a zdarma pomocí našeho testu!

Test ze španělštiny

Tento test pokrývá všechny oblasti španělské gramatiky - od A1 začátečnické úrovně až po pokročilou C1. Pokud chcete zjistit, jaké jsou vaše schopnosti a dovednosti, zkuste tento test. Ve 25 otázkách s vícečetnými možnostmi odpovědí určíte svou úroveň za pouhých 10 minut!

Test z angličtiny

Náš rychlo-test z anglického jazyka ověřuje všechny hlavní oblasti anglické gramatiky, které pokrývají všechny úrovně jazychových schopností a dovedností (A1 - C2). Po zodpovězení 25 otázek s vícečetnými možnostmi odpovědí zjistíte příslušnou úroveň za pouhých 10 minut!

Test z češtiny

Pokud potřebujete trochu více pomoci s určením své úrovně ovládání češtiny, pak máme test jen pro vás. Zahrnuje základní gramatiku, výrazy a slovní zásobu. Po zodpovězení 25 otázek s více možnostmi odpovědí najdete vhodnou úroveň za pouhých 10 minut!

Měřítko

NĚJAKÉ OTÁZKY?

Podívejte se na některé z častých dotazů...

Proč SLI zakládá své učební osnovy na Společném evropském referenčním rámci pro jazyky?

CEFRL je nejčastěji používaným vodítkem pro výuku jazyků v celé Evropě a dokonce získává i popularitu v zemích mimo evropský kontinent. CERFL používáme, protože jeho objektivní měření jazykové úrovně je standardním nástrojem používaným v celé Evropě. To umožňuje srovnatelné kurikulum pro každého z našich studentů, bez ohledu na to, odkud jsou.

Jak se dozvím, jaká jazyková úroveň je pro mě nejvhodnější?

V našem institutu nabízíme doplňkový test určení jazykové úrovně. Pokud chcete vědět, jaká úroveň je pro vás, stačí nám napsat na adresu v rubrice kontakt a dohodnout si datum a čas vašeho testu. V blízké budoucnosti zpřístupníme náš test i zde na stránkách. Do té doby nám buď napište, nebo se prostě u nás zastavte!

Co když mám pocit, že má úroveň je mezi dvěma stupni?

Nebojte se, je to docela obvyklé. Řekněme, že umíte češtinu lépe, než na úrovni kurzu pro začátečníky, ale přesto máte pocit, že nejste připraveni na mírně pokročilý kurz. Žádný problém! Nabízíme přechodové kurzy, které vám pomohou připravit se ještě více na další úroveň. Máte také možnost chodit na soukromé lekce, kde se na následující jazykový stupeň připravíte. Jednoduše řečeno, ve Španělském jazykovém institutu nás nic nezastaví v tom, abychom vás úspěšně nenaučili nový jazyk.

Nezodpověděli jsme všechny vaše otázky? Napište nám přes kontaktní formulář, ozveme se vám co nejdříve.